Dr. Yüksel Yeşilbağ

Düş Bilginleri Beylikdüzü Anaokulu (DBA), 1999 yılından bu yana Eğitim Bilimleri alanında akademik ve uygulamalı çalışmalar yürüten Dr. Yüksel Yeşilbağ tarafından kurulmuştur.

21 Haziran 1974 tarihinde Ankara’da doğan kurucumuz, 1992-1997 yılları arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması bölümünde okudu ve mezun oldu.İki yıllık öğretmenliğin ardından 1998 yılında girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi, Ekonomisi ve Planlaması anabilim dalı Yüksek Lisans programından 2001 yılında mezun oldu. 1999 Eylül-2002 Kasım arasında aynı üniversitede 3 yıl Eğitim Bilimleri Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

2003 yılında eğitim bilimleri alanında doktora yapmak üzere Zürih Üniversitesi’ne gitti ve bir yıl boyunca eğitim bilimleri alanında dünyaca tanınmış olan Prof. Jürgen Oelkers ile çalıştı.2005 yılında doktora çalışmasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Bilim Dalında tamamlayarak Eğitim Bilimleri Doktoru oldu.Doktora sonrasında küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere Stratejik Planlama, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Toplam Kalite Yönetimi alanlarında yönetim danışmanlığı yaptı.

2005-2015 yılları arasında Kültür Kolejlerinde “Eğitimde Araştırma Geliştirme ve İnsan Kaynaklarından” sorumlu Genel Müdür Yardımcısı; İstanbul Kültür Üniversitesinde ise Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.

2005 yılından bu yana başta İstanbul Kültür Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede lisans ve yüksek lisans düzeyinde,Stratejik Planlama, Toplam Kalite Yönetimi ve Eğitimde Uygulanması, Okul Yönetimi, Okul Kültürü,Eğitimde İnsan Kaynakları Yönetimi, Karşılaştırmalı Eğitim Sistemleri, Öğretim Stratejileri,Yöntemleri ve Teknikleri, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme dersleri verdi.Ayrıca Toplam Kalite Yönetiminde önemli bir araç olan EFQM (European Foundation of Quality Management) uzmanı olarak 2007-2012 yılları arasında Türkiye Kalite Derneğinde (KALDER) Ulusal Kalite Ödülü değerlendiriciliği yaptı.Yayınlanmış 3 kitabının yanı sıra 30’dan fazla bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Yeşilbağ ailesinin Düş Bilginleri Beylikdüzü Anaokuluna devam eden 22.03.2011 doğumlu Ada ve Aras isimlerinde ikiz çocukları vardır.